Czy sztuczny, wertykalny ogród to dobry wybór?

Widzieliście je już w hotelach i restauracjach, a obecnie ogrody wertykalne to trend w projektowaniu wnętrz, architekturze i architekturze krajobrazu. Jego montaż na ścianach i fasadach budynków, tarasach i balkonach lub ścianach wewnętrznych uatrakcyjnia je, podnosząc ich wartość estetyczną.

Skoro podnoszą one wartość estetyczną pomieszczenia, dlaczego nie są tak powszechne w naszych domach? Powodem tego są wyłącznie koszty ekonomiczne związane z jego instalacją i utrzymaniem. Jest to wada, która zniknie, jeśli postawimy na sztuczne ogrody wertykalne.

Co to jest ogród wertykalny?

Ogród wertykalny to pionowa instalacja pokryta roślinami rosnącymi w samej konstrukcji, która naśladuje wygląd ogrodu, ale w pionie. Ściany roślinne, które mogą być stosowane w różnych strukturach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, stanowią nową koncepcję, która w naturalny sposób łączy roślinność i architekturę.

Naturalne czy sztuczne ogrody?

Istnieje wiele korzyści związanych z instalacją ogrodów wertykalnych w naszych domach, takich jak produkcja tlenu, zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem lub obniżenie temperatury w pomieszczeniach w lecie i utrzymanie jej w zimie.

Istnieje wiele powodów, dla których warto postawić na ogród, jednak jego założenie wiąże się z pewnymi problemami, takimi jak wysoki koszt instalacji, zużycie wody i konserwacja. Jedynym sposobem na uniknięcie tych niedogodności bez rezygnacji ze strony estetycznej jest wybór sztucznych ogrodów wertykalnych.

Jakie są najważniejsze zalety sztucznych ogrodów wertykalnych?

  • Czas i koszty sztucznych ogrodów są mniejsze niż w przypadku naturalnego ogrodu wertykalnego.
  • Brak zużycia wody. Nie wymagają podlewania ani nawożenia.
  • Nie przyciągają one owadów.
  • Zielona ściana pozostaje zielona przez cały rok i zapewnia naturalny wygląd bez względu na okoliczności.
  • Efekt końcowy jest bardzo zbliżony do naturalnego.
  • Rośliny nie rosną i nie zmieniają się, dzięki czemu zachowują ten sam wygląd.

Ponadto nie ma potrzeby wymiany roślin i kwiatów. Jeśli rośliny są dobrej jakości, są stabilne zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, więc nie musimy się martwić o ewentualne obumarcie roślin spowodowane przez szkodniki, niekorzystne warunki pogodowe, brak lub nadmierne podlewanie czy inne czynniki.

Jeśli chcesz w oryginalny sposób udekorować ścianę, ale nie chcesz martwić się o konserwację, sztuczne ogrody wertykalne są rozwiązaniem, którego potrzebujesz. Łączą one, podobnie jak naturalne, różne kwiaty i rośliny, aby dostosować się do potrzeb projektowych.